1983Beyoğlu Çikolata, “yeni normal” döneme hazır

İş fırsatıyla ekonomi ve istihdama ‘tatlı’ destek

Beyoğlu nostaljisini yansıtan, el yapımı dökme çikolatalarını çeşitli illere taşıyan 1983 Beyoğlu Çikolata, ekonomi ve istihdama desteğini iş fırsatlarıyla sürdürecek. Marka, yurt içinde ve yurt dışında franchise ile mağaza ve çalışan sayısını artıracak. Türkiye’nin toplum sağlığı kapsamında Covid 19’la mücadelesine ilk günden itibaren katılan 1983Beyoğlu Çikolata, alınan güçlü tedbirlerle kapılarını yeniden açarken, ‘yeni normal’ dönemde ekonomi ve istihdama iş fırsatlarıyla destek verecek. Gıda sektöründe çikolata pazarı toplam büyüklüğünün 7 milyar lirayı aştığı tahmin edilirken, bu alanda iş kurmak isteyenlere firma, büyüme stratejisini oluşturduğu franchise sistemiyle bayilik verecek. Böylelikle tatlı bir dünyanın kapısını üretmek isteyen KOBİ’lere açacak. İçerisinde koruyucu içermeyen, paketlenmemiş, tamamen el yapımı dökme çikolataları ile Antalya, Mersin, Adana, Yalova, Karabük, Balıkesir, Afyon, Şanlıurfa ve Konya’da misafirlerini ağırlayan 1983Beyoğlu Çikolata, yıl sonuna kadar franchise ile 15 mağaza daha açacak. Böylelikle toplam şubeleri 30’a çalışan sayısını da 700’e ulaştırmayı hedefliyor. Yatırım kapsamında girişimcilere personel, eğitim, proje, pazarlama, yer seçimi ve ortak reklam desteği de sunulacak. Beyoğlu’nun nostaljik ruhunu butik cafe konseptiyle sadece farklı illere değil, yurt dışına da taşıyacak olan 1983Beyoğlu Çikolata, Avrupa ve Körfez ülkelerinden de franchise teklifleri almaya başladı.  İsviçre, İngiltere’den teklif geliyor

Çikolata ve kahve sektörüne getirdikleri yenilikler, hizmet kalitesi ve oluşturdukları franchise sistemiyle kısa sürede çikolata severlerin ilgi odağı olduklarını söyleyen 1983Beyoğlu Çikolata Kurucu Ortağı Seda Sezer Şahin, yurtiçi ve yurtdışı planlarına ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Geçen yıl sonuna kadar iç piyasada 15 şubeye ulaşmayı planlamıştık. Bu yıl yine 15 şube daha açmayı hedefliyoruz. Bu kapsamdaAR-GE çalışmalarımız, bölgelerdeki girişimci aday görüşme ve değerlendirmelerimiz tüm hızıyla sürüyor. Yurt dışında ise Dubai, İsviçre, KKTC, Viyana, Almanya, İngiltere ve Katar gelen talepler de var. Bu teklifleri değerlendirme aşamasındayız.” Bayilik vermenin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de destek verdiklerine işaret eden Şahin, “Antalya’da ilklere imza atıyoruz. Çocuklara yönelik çikolata workshopları düzenleyerek elde ettiğimiz geliri sivil toplum örgütlerine bağışlıyoruz” açıklamasında bulundu. 

Meşhur kırma Beyoğlu çikolatası, Beyoğlu sıcak çikolata, Beyoğlu kahvesi, Tatlı Saksı, Beyoğlu Kraliçesi gibi ev yapımı tadında doğal lezzetleri ve Beyoğlu kokan ambiyansı ile rakiplerinden açık ara fark ile ayrılıyor. 

Tags: No tags

Comments are closed.